Ocena wątku:
 • 0 głosów - średnia: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Budowa trasy tramwajowej do Wilanowa – ciąg dalszy prac
#1
Budowa tramwaju do Wilanowa wkracza w kolejny etap. Od 11 lutego plac budowy zacznie się wydłużać. Będą zmiany w kursowaniu autobusów Warszawskiego Transportu Publicznego. Inwestycja zakończy się w pierwszej połowie 2024 roku.
[Obrazek: autobus-linii-131-1024x683.jpg]
Rozpoczyna się kolejny etap budowy linii tramwajowej do Wilanowa. Ruch drogowy będzie etapowo przekładany na zachodnią jezdnię ulicy Jana III Sobieskiego, pojazdy będą się nią poruszały w obydwu kierunkach. Do odcinków zamkniętych w wakacje dołączą kolejne:
 • od 11 lutego – jezdnia ulicy Jana III Sobieskiego w kierunku centrum na odcinku al. W. Witosa – L. van Beethovena;

 • od 16 lutego – jezdnia ulicy Jana III Sobieskiego w kierunku centrum od al. Wilanowskiej do B. Limanowskiego,

 • od 19 lutego al. Rzeczypospolitej – w kierunku centrum od ulicy F. Klimczaka do al. Wilanowskiej, a przeciwnym kierunku od F. Klimczaka do A. Branickiego.
Dla autobusów w kierunku centrum wytyczony zostanie buspas. Tymczasowe przystanki znajdą się w bezpośrednim sąsiedztwie stałych, które były przy zamkniętej jezdni.
Od poniedziałku, 13 lutego na trasy zmienione zostaną skierowane autobusy linii 217 i 319:
217: METRO WILANOWSKA – … – al. Rzeczypospolitej – A. Branickiego – F. Płaskowickiej – Cynamonowa – I. Gandhi – al. KEN – NATOLIN PŁN.
319: MIĘDZYLESIE – … – J. Rosoła – I. Gandhi – rtm. W. Pileckiego – PILECKIEGO.
Czwartek – 16 lutego będzie pierwszym dniem obowiązywania tras zmienionych dla autobusów linii 163, 172 i 263:
163: WILANÓW – … – Augustówka – Powsińska – św. Bonifacego – STEGNY
172: CH BLUE CITY – … – Jana III Sobieskiego – św. Bonifacego – STEGNY
263: CENTRUM ONKOLOGII – … – Augustówka – Powsińska – św. Bonifacego – STEGNY.
Trasy innych linii autobusowych na ulicy Jana III Sobieskiego nie zmienią się.
Zmiany wprowadzone w sierpniu nadal obowiązują
Budowa trasy tramwajowej do Wilanowa rozpoczęła się w sierpniu 2022 roku i wraz z nią wprowadzono pierwsze zmiany w komunikacji na północnym odcinku ulicy Jana III Sobieskiego, Belwederskiej, Spacerowej, Goworka i Puławskiej. Będą one nadal obowiązywały.
Tramwaje linii 4 będą łączyły ŻERAŃ WSCH. przez al. Niepodległości, Rakowiecką, Wołoską, i J. P. Woronicza z WYŚCIGAMI. Składy linii 31 będą kursowały na trasie wydłużonej między PKP SŁUŻEWCEM a DWORKOWĄ. Dla tramwajów linii 35 wciąż będzie obowiązywała trasa z NOWEGO BEMOWA przez ulicę Nowowiejską, Filtrową i Grójecką do pętli BANACHA.
Na ulice będą nadal wyjeżdżały pojazdy linii uzupełniających: tramwaj 75 z WYŚCIGÓW do DWORKOWEJ i 78 z OS. GÓRCZEWSKA przez Wolę, Śródmieście, Żoliborz i most Gdański na ŻERAŃ FSO oraz autobus Z-4 z PL. KONSTYTUCJI do DWORKOWEJ.
Zawieszone pozostanie kursowanie tramwajów linii 101418. Zostaną utrzymane trasy objazdowe w kierunku Śródmieścia dla autobusów linii: 119131167168222501519522 N37.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

O nas
  Oferujemy wirtualna gre w ktorej kazdy moze zostac prezesem wirtualnej firmy, poprowadź firmę marzeń, startuj w przetrgach, kupuj tabor i zarabiaj wirtualne pieniądze. Zaprszamy!.