Szanowni Przewoźnicy!!
Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie informuje, że od 01.01.2022(sobota) rozpocznie się przebudowa skrzyżowania Starowiślna. Mając na uwadze powyższe aspekty wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowania transportu:
Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie informuje, że od 01.01.2022(sobota) rozpocznie się przebudowa skrzyżowania Starowiślna. Mając na uwadze powyższe aspekty wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowania transportu:
- 1 - Salwator do przystanku Poczta Główna. Następnie: Lubicz - Rondo Mogilskie - Rondo Grzegórzeckie i dalej bez zmian do Wzgórz Krzesławickich. Częstotliwość kursowania w tygodniu zmniejszona zostanie do systemu 12/15/20
- 3 - Nowy Bieżanów - Wielicka - Limanowskiego - Krakowska - Stradom - Poczta Główna i dalej bez zmian do swojej końcówki. Częstotliwość kursowania w tygodniu zmniejszona zostanie do systemu 12/15/20
- 7 - Kurdwanów do przystanku Limanowskiego bez zmian. Następnie: Krakowska - Stradom - Poczta Główna i dalej bez zmian do swojej końcówki.
- 12 - Łagiewniki - Wadowicka - Limanowskiego - Estakada- Lipska - Rondo Grzegórzeckie i dalej bez zmian do Bieńczyce
- 19 - Borek Fałęcki do przystanku Korona bez zmian. Następnie: Stradom - Poczta Główna i dalej bez zmian do swojej końcówki. Częstotliwość kursowania w tygodniu zmniejszona zostanie do systemu 12/15/20
- 22 - Wzgórza Krzesławickie do przystanku Rondo Grzegórzeckie. Następnie: Lipska - Estakada - Wielicka - Limanowskiego - Wadowicka - Borek Falęcki
- 24 - Kurdwanów do przystanku Limanowskiego. Następnie: Krakowska - Stradom - Poczta Główna i dalej bez zmian w kierunku Bronowic Małych. Częstotliwość kursowania w tygodniu zmniejszona zostanie do systemu 12/15/20
- 52 - Czerwone Maki - Stradom - Św.Gertrudy - Poczta Główna i dalej bez zmian w kierunku Osiedla Piastów
- 31 - zawieszone
- 70 - Borek Fałęcki - Korona - Limanowskiego - Wielicka - Estakada - Lipska - Rondo Grzegórzeckie - Tunel - Dworzec Towarowy i dalej po trasie 19 12/15/20
- 71 - Dąbie - Rondo Grzegórzeckie - Lipska - Estakada - Wielicka - Limanowskiego - Krakowska - Św.Gertrudy - dalej bez zmian do Salwatora. Linia kursować będzie w tygodniu od 6 do 20 co 12/15
- 72 - Czerwone Maki - trasa 52 - Stradom - Planty Dieltowskie. W tygodniu co 7,5 minut, w weekendy co 10 minut
- 73 - Nowy Bieżanów - Wielicka - Limanowskiego - Starowiślna - Miodowa. W tygodniu co 12/15, w weekendy co 20 minut
- 74 - Kurdwanów - Wielicka - Limanowskiego - Starowiślna - Miodowa. W tygodniu co 12/15, w weekendy co 20 minut
- 75 - Bienczyce - Bienczycka - Aleja Pokoju - Grzegórzecka - Hala Targowa. W tygodniu co 12/15, w weekendy co 20 minut
- 76 - Starowiślna(na wysokości studio fotograficzne) - Poczta Główna - Dworzec Główny - Lubicz - Mogilska - Wieczysta. W tygodniu co 12/15, w weekendy co 20 minut
- 77 - Bronowice trasa 24 do Dworca Głównego. Następnie: Lubicz - Rondo Grzegórzeckie - Lipska - Wielicka - Kurdwanów. 12/15/20
- 78 - Nowy Bieżanów - trasa 3 do Kabla. Następnie: Estakada - Lipska - Rondo Grzegórzeckie - Rondo Mogilskie - Lubicz i dalej po trasie 3. 12/15/20
- 79 - Borek Fałęcki - Dietla - Stradom - Poczta Główna - Lubicz - Rondo Mogilskie - Rondo Grzegórzeckie - Dąbie. Linia kursować będzie w tygodniu od 6 do 20 co 12/15 i linia powstaje w celu zapewnienia mieszkańcom Dąbia połączenia w tygodniu z rejonem Stradom
- informacja dotycząca obsługi 7x podana zostanie niebawem
- w dniu 31.12.2021 objazdy obowiązywać będą od godziny 20:00
- 72, 73, 74, 75, 76 rozpoczną kursowanie od dnia 03.01.2022 z racji na wybudowanie przejazdówek w wyznaczonym miejscu.