Szanowni Przewoźnicy!!
Uprzejmie informujemy, że od dnia 16.11.2019(sobota) rozpocznie się gruntowna przebudowa Ronda Czyżyńskiego, która zostanie podzielona na następujące etapy:
Etap I 16.11.2019 - 31.12.2019 wyłączenie relacji Plac Centralny - Os.Kolorowe - Rondo Czyżyńskie - Kolorowe (wybudowanie tymczasowej przejazdówki w relacji Rondo Czyżyńskie - Aleja Pokoju)
Linie tramwajowe:
Linie autobusowe:
Informacja o funkcjonowaniu linii w II etapie opublikowana zostanie w drugiej połowie listopada
Uprzejmie informujemy, że od dnia 16.11.2019(sobota) rozpocznie się gruntowna przebudowa Ronda Czyżyńskiego, która zostanie podzielona na następujące etapy:
- budowa tymczasowego torowiska w relacji Plac Centralny - Kolorowe - Aleja Pokoju
- wyłączenie relacji Czyżyny - Rondo Czyżyńskie - Bieńczycka
- wyłączenia ruchu samochodowego
Etap I 16.11.2019 - 31.12.2019 wyłączenie relacji Plac Centralny - Os.Kolorowe - Rondo Czyżyńskie - Kolorowe (wybudowanie tymczasowej przejazdówki w relacji Rondo Czyżyńskie - Aleja Pokoju)
Linie tramwajowe:
- 1 - Salwator - Centralna. Linia kursować będzie w tygodniu co 6 minut, w weekendy co 10 minut. Do obsługi linii dwukierunkowe wozy
- 4 - kursować będzie na nowej tymczasowej trasie: Bronowice Małe do Ronda Czyżyńskiego bez zmian. Następnie: Bieńczycka - Kocmyrzowska - Wzgórza Krzesławickie
- 14 - kursować będzie na nowej tymczasowej trasie: Bronowice Małe do Ronda Mogilskiego. Następnie: Mogilska - Bieńczycka - Rondo Kocmyrzowskie - Mistrzejowice
- 15 - kursować będzie na nowej tymczasowej trasie: Pleszów - Plac Centralny - Aleja Andersa - Bieńczycka - Rondo Czyżyńskie i dalej bez zmian do do Cmentarza Rakowickiego
- 71 - Dąbie - Aleja Pokoju - Rondo Grzegórzeckie - Rondo Mogilskie - Lubicz - Dworzec Główny - Długa - Dworzec Towarowy. Linia kursować będzie co 15 minut w tygodniu, w weekendy co 20 minut
- 75 - Kombinat - trasa 44 do Placu Centralnego. Następnie: Andersa - Bieńczycka - Mogilska i dalej bez zmian do Bronowic
Linie autobusowe:
- 103 - Aleja Przyjaźni - Bieńczycka - Czyżyny Dworzec i dalej po trasie 103 do Lesiska
- 113 - EC Łęg - Centralna - Stella Sawickiego - Medweckiego - Czyżyny Dworzec
- 202/212/222/232/302 - z aglomeracji krakowskiej do Ronda Kocmyrzowskiego bez zmian. Następnie: DH Wanda - Marii Dąbrowskiej - Czyżyny Dworzec
Informacja o funkcjonowaniu linii w II etapie opublikowana zostanie w drugiej połowie listopada