Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akcja "Poznaj Warszawę zabytkiem"
#1
Sezon Warszawskich Linii Turystycznych w 2023 roku dobiega końca. Z końcem wakacji z torów zjechała zabytkowa linia tramwajowa T, a w weekend 30.09/01.10 swoje kursowanie zakończy linia tramwajowa 36 oraz autobusowa 100. Jednak Warszawa absolutnie nie żegna zabytków do wiosny, bo już w najbliższy weekend (23 - 24 września) zapraszamy na inaugurację pierwszego sezonu akcji "Poznaj Warszawę zabytkiem" w trakcie której według zamierzeń organizatora w każdy weekend będziecie mieli możliwość przejazdu zabytkowym taborem autobusowym lub tramwajowym. Na tzw. pierwszy ogień zapraszamy Was na sentymentalną podróż zabytkowymi wagonami tramwajowymi na linii oznaczonej cyfrą 40. Tramwaje linii 40 będą kursować w ramowych godzinach od 12 do 18 i pojadą trasą: Ratuszowa-ZOO - Ratuszowa - Targowa - Aleja Solidarności - most Śląsko-Dąbrowski - Aleja Solidarności - Towarowa - Plac Zawiszy - aleje Jerozolimskie - Plac Starynkiewicza. Do obsługi linii skierowane zostaną wagony tramwajowe Konstal N z 1952 roku, Konstal N3 z 1953 roku oraz Linke-Hofmann T25 z 1929 roku należące do kolekcji firmy PKS Grodzisk Mazowiecki. Serdecznie zapraszamy ! Przejazdy linią odbywają się na podstawie specjalnych, pamiątkowych biletów w cenie 4,00 zł normalny oraz 2,00 zł ulgowy.
Odpowiedz
#2
W weekend 30.09 - 01.10 zapraszamy na pierwszy z przejazdów zabytkowi autobusami. Linia oznaczona literą A za każdym razem pojawi się w innych miejscach. Tym razem postanowiliśmy, że autobusy pojadą z Placu Narutowicza ulicami Filtrową, Krzywickiego i Nowowiejską do Polnej, następnie przejadą przez rondo Jazdy Polskiej i dalej Polną przez Plac Unii Lubelskiej do ulicy Bagatela i alejami Ujazdowskimi do Placu Trzech Krzyży. W drugą stronę z racji na to, że organizacja ruchu na niektórych ulicach jest jednokierunkowa autobusy pojadą Nowym Światem by zawrócić na rondzie Generała Charlesa De Gaulle'a i pojechać jak w przeciwnym kierunku aż do Placu Unii Lubelskiej, następnie Marszałkowską przez Plac Konstytucji, dalej ulicą Koszykową, Krzywickiego i Filtrową do Placu Narutowicza. 
Trasa linii A zatem będzie przebiegać m.in przez miejsca, którymi zwykłe autobusy nie jeżdżą, ale dzięki nam pojedziecie przez właśnie ciekawe zakamarki stolicy. Autobusy będą kursowały co 30 minut w godzinach od 11:30 do 18:00, a obsługę zapewnią w sobotę: DAB 7-1200B z PKS Grodzisk Mazowiecki, Ikarus 260.04 z Nowoczesnego Krakowa oraz Ikarus 280.26 z iL Diavolo Transporto. W niedzielę dla lekkiej odmiany pojawią się: Ikarus-Zemun IK160P z PKS Grodzisk Mazowiecki, Jelcz AP02 z iL Diavolo Transporto oraz Ikarus 280.26 z Nowoczesnego Krakowa.
Przejazdy linią odbywają się na podstawie specjalnych, pamiątkowych biletów w cenie 4,00 zł normalny oraz 2,00 zł ulgowy.
Odpowiedz
#3
Już w najbliższy weekend (7 - 8 października br) zapraszamy na drugi przejazd zabytkowymi wagonami tramwajowymi w ramach akcji "Poznaj Warszawę zabytkiem" w trakcie której według zamierzeń organizatora będziecie mieli możliwość przejazdu po nowym torowisku w ulicy Puławskiej na odcinku od ulicy Antoniego Madalińskiego do Placu Unii Lubelskiej, ale zobaczycie też zza okien tramwajów na Mokotów, Filtry czy Pole Mokotowskie. Tramwaje linii 40 będą kursować w ramowych godzinach od 12 do 18 i pojadą trasą: WORONICZA - Woronicza - Puławska - Marszałkowska - Nowowiejska - Krzywickiego - Filtrowa - Plac Narutowicza - Filtrowa - Krzywickiego - Nowowiejska - al.Niepodległości - Rakowiecka - Boboli - Wołoska - Woronicza - WORONICZA. Do obsługi kursującej co 30 minut linii skierowane zostaną wagony tramwajowe Konstal N z 1952 roku, Konstal N3 z 1953 roku oraz Konstal 102Na z 1969 roku roku należące do kolekcji firmy PKS Grodzisk Mazowiecki. Serdecznie zapraszamy ! Przejazdy linią odbywają się na podstawie specjalnych, pamiątkowych biletów w cenie 4,00 zł normalny oraz 2,00 zł ulgowy.
Odpowiedz
#4
W weekend 14.10 - 15.10 zapraszamy na drugi z przejazdów zabytkowi autobusami. Linia oznaczona literą A tym razem pojedzie z Placu Trzech Krzyży ulicami Książęcą, Ludną, Solec, Dobrą, Tamką, Zajęczą, Topiel, Kruczkowskiego, Rozbrat, Górnośląską, Solec, Czerniakowską, Szwoleżerów, Myśliwiecką, Górnośląską, Piękną, Kruczą, alejami Jerozolimskimi i Nowym Światem na Plac Trzech Krzyży.
Trasa linii A zatem będzie przebiegać m.in przez miejsca, którymi zwykłe autobusy nie jeżdżą, ale dzięki nam pojedziecie przez właśnie ciekawe zakamarki stolicy. Autobusy będą kursowały co 25 minut w godzinach od 11:30 do 17:30, a obsługę zapewnią w sobotę: Ikarus 280.49 z PKS Grodzisk Mazowiecki, Ikarus 260.04 z Nowoczesnego Krakowa oraz Ikarus 280.26 z iL Diavolo Transporto. W niedzielę dla lekkiej odmiany pojawią się: Jelcz PR110M z PKS Grodzisk Mazowiecki, Jelcz AP02 z iL Diavolo Transporto oraz Ikarus 280.26 z Nowoczesnego Krakowa.

Przejazdy linią odbywają się na podstawie specjalnych, pamiątkowych biletów w cenie 4,00 zł normalny oraz 2,00 zł ulgowy.
Odpowiedz
#5
Już w najbliższy weekend (21 - 22 października br) zapraszamy na trzeci przejazd zabytkowymi wagonami tramwajowymi w ramach akcji "Poznaj Warszawę zabytkiem" w trakcie której według zamierzeń organizatora będziecie mieli możliwość przejazdu wyłącznie po prawej stronie naszej pięknej rzeki Wisły po trasie z ALEI ZIELENIECKIEJ i dalej Aleją Zieleniecką, Aleją Waszyngtona, Grochowską, Targową, Kijowską, Aleją Tysiąclecia i Kawęczyńską do pętli KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA. Do obsługi kursującej co 30 minut linii skierowane zostaną wagony tramwajowe skład Konstal 5N + 5ND z 1958 roku, Konstal N z 1952 roku oraz Konstal 102N z 1969 roku roku należące do kolekcji firmy PKS Grodzisk Mazowiecki. Serdecznie zapraszamy ! Przejazdy linią odbywają się na podstawie specjalnych, pamiątkowych biletów w cenie 4,00 zł normalny oraz 2,00 zł ulgowy.
Odpowiedz
#6
Po przerwie związanej z okresem 1 listopada i przewidywaną zmniejszoną frekwencją powracamy do naszej akcji. Tym razem linia autobusowa A zabierze Was w najbliższy weekend (11-12.11) z dala od ścisłego centrum Warszawy co wynika z pochodu związanego z dniem 11 listopada. Odwiedzimy w tej odsłonie Ursynów, a linia autobusowa A pojedzie na następującej trasie: METRO WILANOWSKA - Aleja Wilanowska - Puławska - Eugeniusza Romera - Wawrzyńca Surowieckiego - Beli Bartoka - Aleja Jana Rodowicza "Anody" - Jana Ciszewskiego - Nowoursynowska - Wałbrzyska - Puławska - METRO WILANOWSKA.
Autobusy będą kursowały co 25 minut w godzinach od 11:00 do 17:00, a obsługę zapewnią w sobotę: Ikarus 435.05 z PKS Grodzisk Mazowiecki, Ikarus 260.04 z Nowoczesnego Krakowa oraz Ikarus 280.26 z iL Diavolo Transporto. W niedzielę dla lekkiej odmiany pojawią się: Jelcz 120MM/1 z PKS Grodzisk Mazowiecki, Jelcz AP02 z iL Diavolo Transporto oraz Ikarus 280.26 z Nowoczesnego Krakowa.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

O nas
    Oferujemy wirtualna gre w ktorej kazdy moze zostac prezesem wirtualnej firmy, poprowadź firmę marzeń, startuj w przetrgach, kupuj tabor i zarabiaj wirtualne pieniądze. Zaprszamy!.