Szanowni Przewoźnicy!!
Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie informuje, że od 01.01.2023(niedziela) wprowadzone zostaną gruntowne zmiany w kursowaniu linii autobusowych:
Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie informuje, że od 01.01.2023(niedziela) wprowadzone zostaną gruntowne zmiany w kursowaniu linii autobusowych:
- 101/157/167/ 177,185 504,505, 512, 529,584 - zostaną zlikwidowane
- 100 nowa trasa: Czerwone Maki - Lubostroń - Kobierzyńska - Norymberska - Tyniecka - Zielińskiego - Kopiec Kościuszki - Salwator - Komorowskiego - Cracovia Stadion. W godzinach szczytu co 15 minut, poza szczytem i w weekendy co 30 minut.
- 102 Bielany - Orla - Chełm - Podłużna - Balicka - Bronowice Małe W godzinach szczytu co 15 minut, poza szczytem i w weekendy co 30 minut.
Do obsługi linii tabor jedynie midi
- 103 Kombinat - Bulwarowa - Klasztorna - Lesisko - Na Załęczu - Łęg - Nowohucka - Wiślicka - Rondo Piastowskie - Osiedle Piastów - Prądnik Czerwony W godzinach szczytu co 12 minut, poza szczytem i w weekendy co 24 minuty.
- 104 Czerwone Maki - Norymberska - Tyniecka - Monte Cassino - Aleje - Cracovia Stadion. W godzinach szczytu co 12 minut, poza szczytem i w weekendy co 24 minuty.
- 105/405. W tygodniu 12 minuty, w weekendy co 24 minuty,
- 106 trasa bez zmian wprowadzona zostanie korekta rozkładu jazdy W godzinach szczytu co 15 minut, poza szczytem i w weekendy co 30 minut.
- 107 Podgórze SKA - Wielicka - Polonija - Facimiech - Sporna - Łużycka - Cechowa - Piaski Wielkie - Niebieska - Soboniowice(powrót Facimiech - Szpital Uniwersytecki - Wielicka ) W godzinach szczytu co 15 minut, poza szczytem i w weekendy co 30 minut.
- 108/158 wydłużone do Mały Płaszów W godzinach szczytu co 15 minut, poza szczytem i w weekendy co 30 minut.
- 109 nowa trasa: Mistrzejowice - Zlotego Wieku - Wislicka - dalej bez zmian do Azorów W godzinach szczytu co 15 minut, poza szczytem i w weekendy co 30 minut.
- 110/160/171 W godzinach szczytu co 15 minut, poza szczytem i w weekendy co 30 minut.
- 112/162/412 - W godzinach szczytu co 15 minut, poza szczytem i w weekendy co 30 minut.
- 113 Aleja Przyjaźni - Aleja Andersa - Bieńczycka - Aleja Pokoju - Rondo Dywizjonu 308 - nowa droga przez osiedle - Na Załęczu W godzinach szczytu co 15 minut, poza szczytem i w weekendy co 30 minut.
- 114/414 W godzinach szczytu co 15 minut, poza szczytem i w weekendy co 30 minut.
- 115 nowa trasa: Mały Płaszów - Szczecińska - Grzegórzecka(dolna cześć Alei Pokoju)- Rondo Grzegórzeckie - Rondo Mogilskie - Cmentarz Rakowicki - Miechowity - Prądnik Czerwony - Księdza Meiera - Aleja 29 Listopada - Górka Narodowa Zachód. W godzinach szczytu co 10 minut, poza szczytem 15 minut, w weekendy co 30 minut.
- 116 Czerwone Maki - Skotniki - Kozienicka - Obrońców Tyńca- Tyniec Kamieniołom 7,5/15/30. Do obsługi linii tabor typu bus
- 122/422 - co 20 minut w szczycie, w pozostałych porach co 30 minut
- 142/422 - co 20 minut w szczycie, w pozostałych porach co 30 minut
- 124/424 Czyżyny Dworzec - Medweckiego - Mogilska - Wieczysta/Ugorek - Cmentarz Rakowicki - Rondo Mogilskie - Aleje - Osiedle Podwawelskie - Kurdwanów 124, Swoszowice SKA. W szczycie co 12 minut, w pozostałych porach co 24 minuty.
- E5 W szczycie co 12 minut, w pozostałych porach co 24 minuty.
- 125 - Czyżyny Dworzec - Marii Dąbrowskiej - Aleja Andersa i dalej bez zmian w kierunku Złocienia. W godzinach szczytu co 7,5 minuty, poza szczytem i w weekendy co 15 minut.
- 425 - Bieżanów Potrzask - Mały Płaszów W godzinach szczytu co 15 minut, poza szczytem i w weekendy co 30 minut.
- 128 nowa trasa: Mistrzejowice - Reduty - Prądnik Czerwony - Strzelców - Miechowity - Pilotów - Rondo Mogilskie - Rondo Grzegórzeckie - Grzegórzecka - Dietla - Osiedle Podwawelskie W godzinach szczytu co 15 minut, poza szczytem i w weekendy co 30 minut.
- 134 - ZOO - Cichy Kącik W godzinach szczytu co 15 minut, poza szczytem i w weekendy co 30 minut.
- 135 Golkowice - OP - Cracovia Stadion W godzinach szczytu co 15 minut, poza szczytem i w weekendy co 30 minut.
- 136/166 W godzinach szczytu co 15 minut, poza szczytem i w weekendy co 30 minut.
- 139 Kombinat - Mydlniki Wapiennik 10/15/15 koordynacja na odcinku Mistrzejowice - Bronowice SKA z 539
- 144 Górka Narodowa - Kozłówek W godzinach szczytu co 10 minut, w weekendy co 15 minut, w weekendy co 30 minut
- 148 skrócone do Czyżyny Dworzec W godzinach szczytu co 15 minut, poza szczytem i w weekendy co 30 minut.
- 152 Chełm - Osiedle Na Stoku. W tygodniu co 15 minut, w weekendy co 30 minut
- 153 skrócone z obu stron Szpital Żeromskiego - Osiedla Piastów. W szczycie co 12 minut, w pozostałych porach co 24 minuty
- 154 - Złocień - Prądnik Biały W szczycie co 12 minut, w pozostałych porach co 24 minuty
- 157 skrócone do Azorów W godzinach szczytu co 15 minut, poza szczytem i w weekendy co 30 minut.
- 159 W tygodniu co 15 minut, w weekendy co 30 minut.
- 459 skrócone do Cracovii Stadion 15/15/30* *W weekendy kursuje od 9 do 18
- 163 Rżaka - Szpital Rydygiera W szczycie co 12 minut, w pozostałych porach co 24 minuty
- 164 Krowodrza Górka - Piaski Nowe - Kozłówek W godzinach szczytu co 10 minut, poza szczytem co 15 minut, w weekendy co 30 minut.
- 175 wydłużone do Czerwonych Maków W godzinach szczytu co 15 minut, poza szczytem i w weekendy co 30 minut.
- 179 Pod Fortem - DGZ 7,5/15/15-30* *w weekendy f-30 od 4:30 do 13, od 13 do końca dnia co 15 minut
- 182/188/189 W szczycie co 12 minut, w pozostałych porach co 24 minuty
- 184 wprowadzona zostanie korekta trasy: Prądnik Czerwony - Rondo Mogilskie bez zmian. Następnie: Lubicz- Basztowa - Podzamcze - Wawel - Stradom - Dietla - Osiedle Podwawelskie - Rzaka . Cel zmiany zastąpienie "512" i zapewnienie połączenia z Alejami dla mieszkańców Rząki. W godzinach szczytu co 7,5 minuty, poza szczytem i w weekendy co 15 minut.
- 192 Chełm trasa 152 do Prądnika Czerwonego. W tygodniu co 15 minut, w weekendy co 30 minut. Wspomaganie na wspólnym odcinku 152
- 193 Na Załęczu - Osiedle Zielone wspomaganie wyłącznie w godzinach szczytu co 24 minuty
- 194 Prądnik Biały - Kobierzyńska - Babińskiego - Bunscha - Czerwone Maki 7,5/15/15
- 195 15/30/30 koordynacja kursów z 425 na odcinku Bieżanów Potrzask - Półłanki
- 198 Czyżyny Dworzec - Avia - Skarżyńskiego - Wislicka(powrót Czaplickiego - Wiślicka) 15/30/30
- 402 Bronowice Małe- Balicka - Podłużna - Chełm - Aleja Kasztanowa - Na Błonie - Bronowice Małe 15/30/30 . Do obsługi linii tabor jedynie midi
- 444 ZWD - Swoszowice SKA - Opatkowice W godzinach szczytu co 10 minut, w weekendy co 15 minut, w weekendy co 30 minut
- 502 W godzinach szczytu co 7,5 minut, w pozostałych porach i w weekendy co 15 minut
- 501 Lesisko - Bronowice Małe W godzinach szczytu co 7,5 minut, w pozostałych porach i w weekendy co 15 minut. Uwaga!!Co drugi kurs w szczycie skrócony do Szpitala Żeromskiego
- 511 Osiedle Na Stoku - Mydlniki Wapiennik W godzinach szczytu co 7,5 minut, w pozostałych porach i w weekendy co 15 minut
- 519 trasa bez zmian W godzinach szczytu co 10 minut, w weekendy co 15 minut, w weekendy co 30 minut
- 539 Chełmońskiego Pętla - Mistrzejowice. W godzinach szczytu co 10 minut, w pozostałych porach i w weekendy co 15 minut
- 292 Balice - Aleje - DGW. Cały tydzień co 30 minut
- 392 Balice - Aleje - Narzymskiego - Bora - Komorowskiego - Wiślicka Mistrzejowice. Cały tydzień co 30 minut
- E9 Cmentarz Olszanica - Czyżyny Dworzec W godzinach szczytu co 7,5 minut, poza szczytem co 15 minut, w weekendy co 15 minut
- 503 W godzinach szczytu co 10 minut, poza szczytem co 15 minut, w weekendy co 30 minut
- 513 Bieżanów - Nowy Kleparz. W godzinach szczytu co 10 minut, poza szczytem co 15 minut, w weekendy co 30 minut
- zmiany wprowadzone w celu optymalizacji transportu.