Szanowni Przewoźnicy!!
Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie informuje, że od 02.12.2023(sobota) rozpocznie się przebudowa ulicy Lubicz i Rakowickiej. Mając na uwadze powyższe aspekty wprowadzone zostaną następujące zmiany:
- wyłączenie ruchu tramwajowego i autobusowego na odcinku Rondo Mogilskie - Lubicz - Dworzec Główmy, Lubicz - Cmentarz Rakowicki
- wprowadzone korekty tras autobusowych etap I na podstawie KBR 2023:
Linie tramwajowe
Linie autobusowe:
Obsługa przystanków: Czyżyny Dworzec - Wieczysta - Rondo Młyńskie - Rondo Mogilskie - Dworzec Główny - Teatr Bagatela - UJ - Cracovia Stadion - Rondo Grunwaldzkie - Rondo Matecznego - Kamieńskiego - Wola Duchacka - Kurdwanów - Bujaka - Myślenicka - Swoszowice Szkoła - Swoszowice SKA- Opatkowice SKA. Linia kursować będzie w godzinach szczytu co 7,5 minuty, poza szczytem co 15 minut, w weekendy co 20 minut
Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie informuje, że od 02.12.2023(sobota) rozpocznie się przebudowa ulicy Lubicz i Rakowickiej. Mając na uwadze powyższe aspekty wprowadzone zostaną następujące zmiany:
- wyłączenie ruchu tramwajowego i autobusowego na odcinku Rondo Mogilskie - Lubicz - Dworzec Główmy, Lubicz - Cmentarz Rakowicki
- wprowadzone korekty tras autobusowych etap I na podstawie KBR 2023:
Linie tramwajowe
- Linie tramwajowe 2,5,7 - zostaną zawieszone
- 10 Wzgórza Krzesławickie do Ronda Mogilskiego bez zmian. Następnie: Rondo Grzegórzeckie - Grzegórzecka - Starowiślna - Dietla - Stradom - Krakowska dalej bez zmian do Kurdwanowa. W tygodniu co 15 minut, w weekendy co 20 minut
- 12 - W tygodniu kursuje co 7,5 minuty, w weekendy co 10 minut. Wspomaganie "52" na odcinku Borsucza - Wieczysta.
- 14 - Wzgórza Krzesławickie do Ronda Mogilskiego bez zmian. Następnie: Tunel - Dworzec Towarowy - Aleje - Plac inwalidów i dalej bez zmian w kierunku Bronowic Małych
- 17 - Czerwone Maki do przystanku Starowiślna bez zmian. Następnie Poczta Główna - Dworzec Główny - Pawia - Dworzec Towarowy nawrotka - Tunel - Rondo Mogilskie - Mogilska - Wieczysta. 15/15/20. Wspomaganie "52"
- 19 - Borek Fałęcki do przystanku Starowiślna bez zmian. Następnie Poczta Główna - Dworzec Główny - Basztowa - Dunajewskiego i bez zmian w kierunku Cichego Kącika. Z racji na ograniczoną przepustowość w tygodniu linia kursować będzie co 15 minut, w weekendy co 20 minut
- 20 - Azory - Tunel - Złocień
- 34 - Chełmońskiego Osiedle do Dworca Towarowego bez zmian. Następnie: Długa - Dunajewskiego - Filharmonia - Wawel - Dietla i dalej bez zmian w kierunku Kopca Wandy/Pleszowa
- 50, 54 - z racji na prowadzony remont częstotliwość kursowania zmniejszona w tygodniu do 7,5 minuty
- 52 - Osiedle Piastów do Ronda Mogilskiego bez zmian. Następnie: Rondo Grzegórzeckie - Grzegórzecka - Dietla dalej bez zmian do Czerwonych Maków. - z racji na prowadzony remont częstotliwość kursowania zmniejszona w tygodniu do 7,5 minuty. Na odcinku Wieczysta - Rondo Mogilskie wspomaganie przez 17
- 70 Wzgórza Krzesławickie trasa 10 do Ronda Mogilskiego bez zmian. Następnie: Tunel - Dworzec Towarowy - Nowy Kleparz - Basztowa - Dworzec Głowny - Poczta Główna - dalej po trasie 5 do Salwatora. W tygodniu co 15 minut, w weekendy co 20 minut
- 72 - Dworzec Towarowy- Długa dalej trasa "2" . W tygodniu co 15 minut, w weekendy co 20 minut
- 74 - Kurdwanów trasa "7" do Ronda Mogilskiego. Następnie Mogilska - Wieczysta. W tygodniu co 15 minut, w weekendy co 20 minut
Linie autobusowe:
- 105/405 - 15/15/20
- 128 Rzaka - Wielicka - Aleje - Dietla - Hala Targowa - Rondo Grzegorzeckie - Rondo Mogilskie - Cmentarz Rakowicki - Pilotow - Rondo Polsadu - Strzelców - Mistrzejowice SKA . W godzinach szczytu co 7,5 minuty, poza szczytem co 15 minut, w weekendy co 20 minut
- E5 przekształcone zostanie w E24 kursuje na trasie: Czyżyny Dworzec - Jana Pawła II - Meissneira - Pilotow - Rondo Mogilskie - Lubicz- Cracovia Stadion - Aleje - Bonarka - Bujaka - Swoszowice SKA - Opatkowice SKA. Z racji na prowadzony remont ulicy Lubicz pojedize ulicą Kopernika - Westerpllate - Dworzec i dalej bez zmian. W kierunku Czyżyny Dworzec pojedzie z Młyńskiego przez Ugorek - Jana Pawła II. Na tym odcinku obsługa wszystkich przystanków.
Obsługa przystanków: Czyżyny Dworzec - Wieczysta - Rondo Młyńskie - Rondo Mogilskie - Dworzec Główny - Teatr Bagatela - UJ - Cracovia Stadion - Rondo Grunwaldzkie - Rondo Matecznego - Kamieńskiego - Wola Duchacka - Kurdwanów - Bujaka - Myślenicka - Swoszowice Szkoła - Swoszowice SKA- Opatkowice SKA. Linia kursować będzie w godzinach szczytu co 7,5 minuty, poza szczytem co 15 minut, w weekendy co 20 minut
- 124 Swoszowice SKA trasa E24 do Wieczystej. Następnie Ugorek. Linia jednokierunkowa na Ugorku. Linia kursować będzie w godzinach szczytu co 15 minuty, poza szczytem co 20 minut, w weekendy co 40 minut
- 424 Dworzec Główny Basztowa trasa E24/124 do Kurdwanowa. Linia kursować będzie w godzinach szczytu co 7,5 minuty, poza szczytem co 15 minut, w weekendy co 20 minut
- 124/424 obsługują wszystkie przystanki.
- E52 Kombinat trasa 152 do Cmentarza Olszanica 7,5/15/20. Przystanki na trasie Kombinat - Struga - Rondo Kocmyrzowskie - Wiślicka - DH Wanda - Miechowity - Rondo Mogilskie - Dworzec Główny - Cracovia Stadion - Piastowska - Park Decjusza - Chełm - Cmentarz Olszanica . Z racji na prowadzony remont ulicy Lubicz pojedize ulicą Kopernika - Westerpllate - Dworzec i dalej bez zmian
- 152 :Osiedle Na Stoku - Wiadukty - Kombinat - Aleja Andersa - Wiślicka - Pilotow - Politechnika - Szlak - Basztowa - Cichy Kącik 7,5/15/20
- 452 Czyżyny Dworzec - Marii Dąbrowskiej - trasa 152 do Ronda Mogilskiego następnie UE- Szlak - DGZ 15/20/20* * W weekendy kursuje w godzinach 8 -20
- 152/452 - obsługa wszystkich przystanków
- 184 nowa trasa: Prądnik Czerwony - Powstańców - Dobrego Pasterza - Miechowity - Brogi - Aleje - Osiedle Podwawelskie 15/20/20
- 502 Osiedle Podwawelskie - Aleja Przyjazni 15/20/20. W trakcie remontu kursuje Kopernika - Westerplatte
- 512 Aleja Przyjazni trasa 502 do Ronda Mogilskeigo. Nastepnie UE - DGW 15/20/-
- 522 NBP - Aleksandry - Wielicka - Rondo Grunwaldzkie - Dietla - Stradom - Podzamcze - Podwale - Dunajewskiego - Plac Matejki - DGZ 15/20/20
- informacja odnośnie obsługi "7x" podana zostanie do 14 listopada
- pozostałe zmiany w autobusach wprowadzone etapami
- przebudowa prowadzona będzie do czerwca 2024
- linie autobusowe kursujące w kierunku Dworca pojadą w następujący sposób. Po obsłudze przystanku Rondo Mogilskie. Następnie nawrotka przy operze i wjazd na objazd. W kierunku Mogilskiego bez kombinacji.