Komunikacyjna gra RPG
Nowe bilety komunikacji miejskiej! - Wersja do druku

+- Komunikacyjna gra RPG (http://komunikacyjnerpg.cba.pl)
+-- Dział: Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie (http://komunikacyjnerpg.cba.pl/forumdisplay.php?fid=134)
+--- Dział: iZTM (http://komunikacyjnerpg.cba.pl/forumdisplay.php?fid=137)
+--- Wątek: Nowe bilety komunikacji miejskiej! (/showthread.php?tid=942)Nowe bilety komunikacji miejskiej! - Transportowiec88 - 04-02-2019

Nowe bilety komunikacji miejskiej – w sprzedaży od 8 kwietnia
[Obrazek: gl_1760_mn_img2206.jpg]
Zmienia się wzór graficzny biletów kartonikowych obowiązujących w Warszawskim Transporcie Publicznym. Od 8 kwietnia będzie można je już kupić w Punktach Obsługi Pasażerów.

Wszystkich, którzy chcieliby kupić bilety nowego wzoru już tego dnia, zapraszamy Punktów Obsługi Pasażerów. Od 8 kwietnia będą tam będą dostępne wszystkie typy biletów. W innych punktach handlowych (np. salonikach prasowych, kioskach, niektórych sklepach) znajdą się w sprzedaży w miarę wyczerpywania się zapasów starych biletów.

Co się zmienia w wyglądzie biletów kartonikowych? Nowe są wszystkie rodzaje biletów kartonikowych, od 20-minutowego po 3-dniowy, a także bilet weekendowy i wejściówki do metra. Na biletach jest nazwa po polsku i angielsku, cena, informacja o tym, w której strefie komunikacyjnej obowiązują oraz logo Warszawskiego Transportu Publicznego czyli stylizowana litera „t”, przypominająca kształtem warszawską Syrenkę.

Nowe bilety są zróżnicowane kolorystycznie, np. 75-minutowy jednorazowy przesiadkowy ma kolor zielony, a dobowy jest koloru niebieskiego. Bilety ulgowe mają jaśniejszy odcień koloru obowiązującego dla danego rodzaju biletu.

Bilety z dotychczasowym wzorem w dalszym ciągu zachowują swoją ważność.