Zmiany w funkcjonowaniu linii tramwajowych od 30.03.2022 - Lotos2021 - 03-31-2022
Szanowni Przewoźnicy!!
Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie informuje, że od 30.04.2022(sobota) wraz z zakończeniem remontu Starowiślna i Podgórza wprowadzone zostaną następujące zmiany w kursowaniu linii tramwajowych:
- "1" nowa trasa: Wzgórza Krzesławickie - Kocmyrzowska - Aleja Pokoju - Grzegórzecka - Dietla - Kapelanka - Czerwone Maki. W dni powszednie co 7,5 minuty od 6 do 20 w pozostałych porach co 15 minut, w weekendy od 4 do 10 co 20 minut, od 10 do 19 co 10 minut, od 19 do końca dnia co 20 minut
- "2" nowa trasa: Łagiewniki - Kapelanka - Dietla - Grzegórzecka - Rondo Mogilskie - Lubicz - Cmentarz Rakowicki 15/15/20
- "3" nowa trasa: Azory - Królewska - Piastowska - Cichy Kącik - Aleje - Bieżanowska - Nowy Bieżanów. W dni powszednie co 7,5 minuty od 6 do 20 w pozostałych porach co 15 minut, w weekendy od 4 do 10 co 20 minut, od 10 do 19 co 10 minut, od 19 do końca dnia co 20 minut
- 5 Wzgórza Krzesławickie - DH Wanda - Mistrzejowice - Meissneira - Mogilska - Tunel - Krowodrza Górka - GNZ. W dni powszednie co 7,5 minuty od 6 do 20 w pozostałych porach co 15 minut, w weekendy od 4 do 10 co 20 minut, od 10 do 19 co 10 minut, od 19 do końca dnia co 20 minut
- "6" nowa trasa: Rżąka - Wielicka - Kurdwanów - TŁ - Łagiewniki - Kalwaryjska - Krakowska - Stradom -Franciszkańska - Podwale - Cichy Kącik - Piastowska - Bronowice 15/15/20
- "7" nowa trasa: Cmentarz Rakowicki - Lubicz - Dworzec Główny - Poczta Główna - Starowiślna - Limanowskiego - Lipska -Mały Płaszów - Złocień 15/15/20
- "9" nowa trasa: Mistrzejowice - Meissnera - Lema - Al Pokoju - Rondo Grzegórzeckie - Lipska - Nowy Bieżanów 15/15/20
- "10" nowa trasa: Górka Narodowa Zachód - Krowodrza Górka - Pawia - Dworzec Główny - Poczta Główna - Krakowska - Limanowskiego - Łagiewniki - Czerwone Maki W dni powszednie co 7,5 minuty od 6 do 20 w pozostałych porach co 15 minut, w weekendy od 4 do 10 co 20 minut, od 10 do 19 co 10 minut, od 19 do końca dnia co 20 minut
- "12" nowa trasa: Salwator - Franciszkańska - Grzegórzecka - Aleja Pokoju - Bienczycka - Mistrzejowice. W dni powszednie co 7,5 minuty od 6 do 20 w pozostałych porach co 15 minut, w weekendy od 4 do 10 co 20 minut, od 10 do 19 co 10 minut, od 19 do końca dnia co 20 minut
- "13" nowa trasa: Salwator - Nowy Bieżanów 7,5/15/20. W godzinach szczytu co 7,5 minuty, poza szczytem co 15 minut, w weekendy co 20 minut
- "14" korekta trasy wydłużone z Bronowic do Bronowic Małych. W dni powszednie co 7,5 minuty od 6 do 20 w pozostałych porach co 15 minut, w weekendy od 4 do 10 co 20 minut, od 10 do 19 co 10 minut, od 19 do końca dnia co 20 minut
- "15" nowa trasa: Salwator - Aleje - Królewska - Azory - Chełmońskiego Pętla 15/15/20
- "16" nowa trasa: Mały Płaszów - Lipska - Mogilska - Meissneira - Mistrzejowice - Andersa - Kombinat - Walcownia 15/15/20
- "20" wydłużone do Bronowic Małych. W dni powszednie co 7,5 minuty od 6 do 20 w pozostałych porach co 15 minut, w weekendy od 4 do 10 co 20 minut, od 10 do 19 co 10 minut, od 19 do końca dnia co 20 minut
- "22" nowa trasa: Wzgórza - Kombinat - Struga - Borek 15/15/20
- "23" Rzaka - Wielicka - TŁ - Łagiewniki - Maki docelowo Kliny 15/15/20
- "24" skrócone do Bronowic. 15/15/20
- "29" Mistrzejowice - Bienczycka - Mogilska - Rondo Grzegórzeckie - Lipska - Rząka 15/15/20
- "34" Chełmońskiego - Azory - Królewska - Mogilska - Bienczycka - Plac Centralny - Andersa - Kopiec Wandy W dni powszednie co 7,5 minuty od 6 do 20 w pozostałych porach co 15 minut, w weekendy od 4 do 10 co 20 minut, od 10 do 19 co 10 minut, od 19 do końca dnia co 20 minut
- 50, 52, 53, 54, 58 bez zmian 5/7,5/10
- wszystkie 7x z racji na zakończeniu remontów zostają zlikwidowane
- ilość brygad podana zostanie do końca przyszłego tygodnia
|