Komunikacyjna gra RPG
Uruchomienie turystycznej linii tramwajowej 36. - Wersja do druku

+- Komunikacyjna gra RPG (http://komunikacyjnerpg.cba.pl)
+-- Dział: Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie (http://komunikacyjnerpg.cba.pl/forumdisplay.php?fid=134)
+--- Dział: Zmiany tras i objazdy (http://komunikacyjnerpg.cba.pl/forumdisplay.php?fid=136)
+--- Wątek: Uruchomienie turystycznej linii tramwajowej 36. (/showthread.php?tid=13321)Uruchomienie turystycznej linii tramwajowej 36. - Bizon6954 - 04-16-2023

Co roku wraz z początkiem maja rozpoczyna się w Warszawie sezon Warszawskich Linii Turystycznych. Już pisaliśmy o linii autobusowej 400, która powraca po dłuższej przerwie na zmodyfikowanej trasie. Czas teraz na linię tramwajową 36, która w tym roku od weekendu 29-30 kwietnia br będzie kursowała po stołecznych torach w każdy weekend i dni ustawowo wolne od pracy, a w okresie wakacyjnym przez cały tydzień. 

W tym roku obsługiwana przez wagony Konstal 13N i 105Na linia zmieni nieco swoją trasę i z Placu Narutowicza na Metro Marymont pojedzie jak zawsze po trasie linii 15 do Placu Wilsona, a następnie jak linia 6 do pętli Metro Marymont natomiast w drodze powrotnej pojedzie ulicą Księdza Jerzego Popiełuszki, Aleją Jana Pawła II i Tytusa Chałubińskiego do Nowowiejskiej do pętli Plac Narutowicza.

W tramwajach linii 36 obowiązywać będzie standardowa taryfa ZTM wraz ze wszystkimi ustawowymi ulgami, a linia kursować będzie co 30 minut ramowo w godzinach 11 - 19. Jej obsługę zapewnią wagony 13N zwane "parówkami" oraz 105Na przedstawiające różne lata pod względem remontów.