Komunikacyjna gra RPG

Pełna wersja: Informacje o pracach torowych.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wydawało się, że odkrycie przez robotników trumien wstrzyma prace na całym odcinku remontowanego torowiska. Tak się jednak nie stało. Torowcy pracują dalej, choć oczywiście w takim zakresie, w jakim roboty torowe nie kolidują z zadaniami archeologa.
W tym momencie torowcy działają w dwóch miejscach: na przejeździe tramwajowym w ciągu ul. Strzegomskiej i na rozjeździe od strony ulicy Złotoryjskiej.
– Na przejeździe trwa układanie nowych, równych i solidnych betonowych płyt, na których wkrótce spoczną szyny. Ruch samochodów i autobusów ulicą Strzegomską odbywa się normalnie, chociaż kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność i uważać na zwężenie jezdni w tym miejscu – mówi rzecznik prasowy MPK, Bartosz Naskręski.
[Obrazek: Fot.%2001.jpg] [Obrazek: Fot.%2003.jpg]
Przy przystanku „Dolmed” odbywa się natomiast m.in. instalacja urządzeń zwrotnicowych w wymienionym już rozjeździe. Od strony ul. Legnickiej, na świeżo wysypanym tłuczniu, doskonale widać nowo ułożone szyny w przyszłym zielonym torowisku. Ciągną się one przez ponad sto metrów i urywają tuż przed miejscem, gdzie dokonano odkrycia.
– W tych nietypowych okolicznościach staramy się zrobić co tylko się da, żeby zminimalizować powstałe opóźnienie – zapewnia prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Prace przeorganizowaliśmy w ten sposób, by jak najmniej było do dokończenia, gdy archeolog zakończy swoje czynności.
Mimo prowadzonych obok prac związanych z odkopywaniem trumien, realizacja inwestycji cały czas posuwa się do przodu. Przewoźnik zapewnia, że do tych robót, które miały się toczyć w miejscu trwających wykopalisk, wróci natychmiast po oddaniu mu terenu przez archeologa.
[Obrazek: Fot.%2007.jpg] [Obrazek: Fot.%2010.jpg]